مکمل پروتئینی پروماک

خوراک پایه پروماک

تومان 4900
  • مکمل پروتئینی با صرفه​
  • وزن گیری عالی
  • برای گاو و گوسفند
به صرفه و ارزان
مکمل پروتئینی پروماک

خوراک اقتصادی پروماک

تومان 5100
  • مکمل پروتئینی با صرفه
  • وزن گیری عالی
  • برای گاو و گوسفند
به صرفه و ارزان
محصول ویژه پروماک

خوراک ویژه پروماک

تومان 5500
  • وزن گیری عالی
  • برای گاو و گوسفند
  • مکمل کامل همراه با افزودنی
مکمل کامل پروتئین

چرا محصولات پروماک

کارخانه پروماک بیش از یک دهه تحقیق و همکاری و هدایت موسسه تحقیقات علوم دامی کشور و پس از اینکه در طی این مدت به صورت کارگاهی فعال بوده، در نهایت در سال 1393، با پیاده‌سازی نتایج تحقیقات در نوع فرآوری و شرایط غنی سازی در بهبود راندمان بستر طیور گوشتی در تغذیه دام با پشتوانه علمی و عملی بسیار قوی احداث گردید.

اهمیت محصولات پروماک چیست؟

استفاده از محصولات پروماک به عنوان خوراک دام بحث داغی است که فکر بسیاری از دامداران را به خود مشغول کرده است. متاسفانه امروزه در صنعت دام و طیور با افزایش چشمگیر هزینه منابع خوراک دام مواجه هستیم.از این رو بسیاری از دامداران به دنبال منبعی ارزان‌تر و قابل دسترس هستند. محصولات پروماک یکی از منابع خوراک دام است که جایگزین بسیار ایده‌آلی برای منابع گران و کمیاب دام است. اما اهمیت خوراک دام پروماک چیست؟ آیا می‌توان به چنین محصولاتی اعتماد کرد؟ در ادامه مطلب به این موضوع می‌پردازیم.

خوراک دام پروماک چیست؟

مصرف بستر طیور در تغذیه دام ممکن است با خطرات ناشی از باکتری‌هایی قبیل سالمونلا، اشرشیاکلای ، استاف و…همراه باشد، از این رو قبل از مصرف می بایست فرآوری شود که فرآوری بستر طیور گوشتی به معنای عمل آوری و سالم سازی آن در دما و زمان مشخص می باشد که به منظور حذف عوامل بیماری زا، بهبود خصوصیات فیزیکی حمل و نقل و حفظ افزایش خوش خوراکی آن امری ضروری به نظر می آید.

خوراک دام پروماک

سه محصول پروماک

 

آیا دام امکان مصرف و هضم کود مرغ فرآوری را دارد؟

همانطور که می‌دانید کود بستر طیور گوشتی نوعی پسماند است. از این رو بسیاری از دامداران با این سوال مواجه می‌شوند که آیا چنین پسماندی برای دام ضرر ندارد و قابل هضم برای آن است یا خیر؟

جواب به این سوال کاملا مثبت است، زیرا دستگاه گوارش دام به عنوان یک نشخوار کننده، چهار قسمتی است و می‌تواند در شکمبه خود نیز هرگونه میکروبی را هضم کند از این رو توانایی مصرف و هضم پسماندهای کشاورزی را نیز دارد. کود مرغی فرآوری شده نیز یکی از همین پسماندها است که به میزان قابل توجهی در کشور ایران وجود دارد.

چرا محصولات پروماک را استفاده کنیم؟

همانطور که می‌دانید امروزه با رشد سریع واحدهای مرغداری به صورت متمرکز در سرتاسر کشور، سالانه حجم بسیار انبوهی از کود مرغی تولید می‌شود که حمل و نقل آن به صورت خام موجب انتشار عوامل بیماری‌زا شده و صنعت دام و طیور را با مشکلات بسیاری مواجه می‌سازد و همچنین هزینه‌های سنگین بهداشتی و اقتصادی بسیاری را نیز به دنبال دارد.

برای شفاف‌سازی این موضوع بهتر است به سراغ آمار و ارقام برویم. طبق آمارنامه کشاورزی در سال 1389 سالانه بیش از 900 میلیون جوجه گوشتی در کشور ایران پرورش داده می‌شود. حال به گفته بسیاری از محققین در این زمینه اگر در طول دوره پرورش از هر جوجه گوشتی 1.5 کیلوگرم کود خشک بتوان به دست آور، مجموع کود خشک جوجه گوشتی در سال بیش از 1.4 میلیون تن تخمین زده می‌شود که قطعا حمل و نقل این میزان کود مرغی به صورت خام می‌تواند موجب مشکلات بسیاری شود. حال برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی، عمل‌آوری کود مرغ پیشنهاد می‌شود. بنابرین اگر بتوان با یک روش مناسب و مدیریت شده از این فرآورده در صنعت دام و طیور استفاده کرد می‌توان میزان آلودگی‌های زیست محیطی را کاهش داد.

استفاده از محصولات پروماک به عنوان خوراک دام در مقایسه با کاربرد آن در مزارع به عنوان کود زراعی، عملکرد بهتری را در پی دارد و از آلودگی محیط زیست نیز جلوگیری می‌شود و علاوه بر این ارزش اقتصادی استفاده از چنین فرآورده‌ای برای تغذیه دام نسبت به هر نوع کاربردی دیگری بیشتر است.

پروماک چند محصول دارد ؟

محصولات پروماک به سه محصول : خوراک دام پایه ، خوراک دام اقتصادی ، خوراک دام ویژه تقسیم بندی می شود. می توانید برای مشاهده ویژگی های هر محصول بر روی نام هر کدام کلیک کنید.